G-sportmateriaal bij sportclubs

Erkende Leuvense sportclubs kunnen bij de stad een subsidie aanvragen voor de aankoop van aangepast sportmateriaal en hulpmiddelen voor G-sporten.
Inhoud van deze pagina
Algemene gegevens
Prof. Van Overstraetenplein 1
3000 Leuven
België
Wat is er gebeurd?
In Leuven willen we dat iedereen van sport kan genieten. Want bewegen houdt je fysiek en mentaal gezond.
Daarom voorzien we in eerste instantie 15.000 euro per jaar voor de aankoop van G-sportmateriaal. Het geld kan zowel naar kleine als naar grote aankopen gaan.
Met dit nieuwe subsidiereglement wil de stad ervoor zorgen dat de clubs de sportbeleving van hun leden met een beperking duurzaam naar een hoger niveau kunnen tillen én dat deze werking aan bekendheid wint in de stad. Zo mag het materiaal enkel aangekocht worden voor de permanente werking en is een samenwerking voor sportkampen of stedelijke evenementen mogelijk.
Hiermee wil Leuven een rol spelen in het zichtbaar maken van deze sporten en sporters.
Waarom?
Sportmateriaal voor mensen met een beperking is duur. Met dit reglement wensen we onze sportverenigingen te ondersteunen bij de aankoop van materiaal.
Wat waren de uitdagingen?
Het opstellen van een waterdicht reglement, dat geen ruimte laat voor misinterpretatie van het doel of de begunstigden, bleek een uitdagende taak.
De succesfactoren
De aanstelling van een sportclubondersteuner met een focus op G-sport die de vereniging kent en hen kan helpen bij het invullen van het reglement.
Tips voor andere gemeenten
Naast de aanschaf van G-sportmateriaal is er ook behoefte aan ondersteuning van andere G-sportinitiatieven, zoals het volgen van opleidingen of het aanstellen van een extra coördinator. Ook op dit vlak zou de stad aanvullende financiële steun kunnen bieden.
Algemeen contact
Deel je eigen praktijk
Wil je actief helpen en onze praktijkendatabank aanvullen? Deel zelf een praktijkvoorbeeld en inspireer je collega’s.