aankoop dienst(bak)fietsen en -steps

Status
Lopend
Startdatum
Einddatum
Budget
50.000 - 250.000 euro
Fiets met fietsstad waarop staat 'Wevelgem op de fiets'

Gemeente Wevelgem wil zoveel mogelijk van de dienstverplaatsingen zonder wagen realiseren. Daarom worden diverse types dienstfietsen en ook steps (bijkomend) aangekocht.  

Algemene gegevens

Adres

Vanackerestraat 12
8560 Wevelgem
België

Financiering
Met eigen middelen

Wat is er gebeurd?

Er is een bestek uitgeschreven voor de aankoop van bijkomende dienst(bak)fietsen en -steps. De opdracht loopt voor 2 jaar en werkt met vermoedelijke hoeveelheden. Het biedt dus flexibiliteit om gedurende die periode fietsen aan te kopen naargelang de noodzaak.  

Waarom?

Naast uiteraard de besparing in brandstof (of elektriciteitsverbruik in het geval van de elektrische wagens) is de fiets of step voor veel verplaatsingen gewoon tijdsefficiënter dan de wagen (en ook sneller dan te voet). Wevelgem is een gemeente met nogal wat verkeersdruk, zeker in het centrum van de grootste deelgemeente waar veel gemeentelijke gebouwen op korte afstand van elkaar gelegen zijn.  

Het beoogde resultaat

De nieuwe aankoop kadert in een beleid dat al liep, er worden nu bijkomende fietsen, bakfietsen en steps aangekocht omdat het bestaande aanbod druk bezet is.  

Wat waren de uitdagingen?

-

De succesfactoren

op basis van rondvraag in de verschillende diensten 

Tips voor andere gemeenten

bestek in bijlage terug te vinden

Algemeen contact

Deel je eigen praktijk

Wil je actief helpen en onze praktijkendatabank aanvullen? Deel zelf een praktijkvoorbeeld en inspireer je collega’s.

Laad je praktijk op