Binnen de Nationale Raad voor Dringende Geneeskundige Hulpverlening (NRDGH) van de Federale Overheidsdienst Volksgezondheid werden 4 werkgroepen opgericht om de hervormingen van de DGH te begeleiden.
We stellen vast dat door externe beïnvloeding de werking en de conclusies van deze werkgroepen worden “gepasseerd”. Daarom richten het Netwerk Brandweer en de VVSG zich rechtstreeks tot het politieke niveau om hun bezorgdheden nogmaals duidelijk onder de aandacht te brengen.
Gezien het belang van het dossier en de zeer hoge urgentie vragen we om op zeer korte termijn overleg te hebben om onze bezorgdheden toe te lichten en concrete afspraken te maken. Dit is nodig om een maximale kwaliteit voor de burger te garanderen, gecombineerd met een evenwichtige financiële bijdragen voor alle partners.
Wat zijn hulpverleningszones, hoe werden ze gevormd en hoe zijn ze georganiseerd? Hoe evolueerde de gemeentelijke brandweer naar een hulpverleningszone? En hoe zit het met de politieke sturing en de financiering?