De VVSG zet in haar strategische visie belangenbehartiging op nummer één: het is de hoofdrol van de organisatie. De nieuwe bestuurlijke commissies zijn een cruciaal instrument om die rol waar te maken. Zij versterken de raad van bestuur en de visievorming vanuit de leden voor de VVSG. Hieronder lees je de focus en de samenstelling van de zes bestuurlijke commissies. 

  • Bestuurlijke commissie 1 | Krachtige besturen
  • Bestuurlijke commissie 2 | Veiligheid
  • Bestuurlijke commissie 3 | Samenleven en zorg voor elkaar
  • Bestuurlijke commissie 4 | Kwaliteitsvolle omgeving
  • Bestuurlijke commissie 5 | Innovatief en digitaal besturen
  • Bestuurlijke commissie 6 | Gemeente in de wereld/Europa

Bestuurlijke commissie 1 | Krachtige besturen

  • Voorzitter: Raf Drieskens, schepen Pelt (CD&V)
  • Programmaregisseur: Jan Leroy, directeur Bestuur VVSG

Leden

  1. Jan de Keyser, burgemeester Oostkamp (CD&V)
  2. Jurgen Soetens, burgemeester Lierde (CD&V)
  3. Siebe Ruykens, voorzitter gemeenteraad Sint-Pieters Leeuw (CD&V)
  4. Kristof Sels, burgemeester Sint-Katelijne-Waver  (N-VA)
  5. Lieven Dehandschutter, burgemeester Sint-Niklaas (N-VA)
  6. Werner Janssen, eerste schepen Beringen (N-VA)
  7. Urbain Van Boven, schepen Berlare (N-VA)
  8. Tom Seurs, burgemeester As (lokale lijst)
  9. Mohamed Ridouani, burgemeester Leuven (sp.a)
  10. Tijs Naert, schepen Harelbeke (groen)
  11. Vincent Van Quickenborne, burgemeester Kortrijk  (open VLD/team burgemeester)
  12. Luc Deleu, schepen Dilbeek (open VLD)
  13. Karen Vekeman, raadslid Brakel (open VLD)

Extra: Marie Jeanne Hendrickx, Scherpenheuvel (CD&V) en voorzitter GSD-V en Lieven Janssens, burgemeester Vorselaar (Actiev) en professor Universiteit Antwerpen

Experten

  1. Mieke Hullebroeck, algemeen directeur Gent, specialist HR en organisatieontwikkeling
  2. Tom De Munter, algemeen directeur Kasterlee, lid van werkgeversdelegatie comité C1 afwisselend met Kurt Parmentier, algemeen directeur Wevelgem 
  3. Monique Aerts, financieel directeur Diepenbeek (plaatsvervanger: Tom Gevaert, financieel directeur Beernem)
  4. Jan Jorissen, zonecommandant Noord-Limburg (plaatsvervanger: Frank Maertens, zonecommandant Fluvia)
  5. Peter De Bruyne, IGS, IGEMO (Berlaar, Bonheiden, Bornem, Duffel, Heist-op-den-Berg, Lier, Mechelen, Nijlen, Putte, Puurs-Sint-Amands, Sint-Katelijne-Waver, Willebroek)
  6. Myriam Deloddere, IGS, zorgbedrijf Wervik
  7. Toon Otten, IGS, administratief directeur IOK/IOK afvalbeheer

Bestuurlijke commissie 2 | Veiligheid

  • Voorzitter: Joris Nachtergaele, burgemeester Maarkedal (N-VA)
  • Programmaregisseurs: Koen Van Heddeghem, diensthoofd Veiligheid VVS en Maarten Vanseveren, diensthoofd Netwerk Brandweer

Leden

  1. Franki Van de Moere, burgemeester Sint-Laureins (lokale lijst)
  2. Christophe De Graef, burgemeester Diest (open Diest)
  3. Katja Gabriëls, burgemeester Berlare (open VLD)
  4. Eric Awouters, burgemeester Borgloon (open VLD)
  5. Alain Top, burgemeester Harelbeke (sp.a)
  6. Jinnih Beels, schepen Antwerpen (sp.a)
  7. Veerle Geerinckx, burgemeester Zemst (N-VA)
  8. Jurgen Callaerts, burgemeester Rumst (N-VA)
  9. Kristof Hendrickx, burgemeester Arendonk (N-VA) en voorzitter Netwerk Brandweer
  10. Joost Fillet, raadslid Kontich (groen)
  11. Kristof Audenaert, burgemeester Torhout (CD&V)      
  12. Boudewijn Herbots, burgemeester Zoutleeuw (CD&V) 
  13. Thomas Van Ongeval, schepen Nazareth (CD&V) 
  14. Veerle Heeren, burgemeester Sint-Truiden (CD&V) 

Experten

  1. Mark Crispel, korpschef politiezone Zennevalei
  2. Kim Geenens, directeur preventie en veiligheid Gent
  3. Yves Bogaerts, korpschef politiezone Mechelen-Willebroek
  4. Wim Van der Schoot, algemeen directeur Ranst
  5. Bruno Debrabandere, algemeen directeur Wielsbeke
  6. Filiep Dekiere, zonecommandant Zone 1 (plaatsvervanger: Koen Bollen, zonecommandant Kempen)
  7. Peter Ledegen, financieel directeur Putte en politiezone Bodukap, afwisselend met Guy Seyns, financieel directeur Wielsbeke, lokale politiezone MIDOW en hulpverleningszone Midwest

Bestuurlijke commissie 3 | Samenleven en zorg voor elkaar

  • voorzitter: Bieke Verlinden, schepen Leuven (sp.a)
  • programmaregisseur: Piet Van Schuylenbergh, directeur Mens VVSG

Leden

  1. Rudy Coddens, schepen Gent (sp.a)
  2. Hans Bonte, burgemeester Vilvoorde (sp.a)
  3. Funda Oru, schepen Heusden-Zolder (sp.a)
  4. Christoph Van de Wiele, schepen/voorzitter comité Wichelen (lokale lijst)
  5. Mattias Bouckaert, schepen Oud-Heverlee (groen)
  6. Peter Gysbrechts, burgemeester Putte (open VLD)
  7. Marleen Kortleven, schepen Maasmechelen (open VLD)
  8. Hina Bhatti, schepen Oostende (open VLD)
  9. Lies Jans, schepen Hasselt (N-VA)
  10. Veerle Baeyens, burgemeester Haaltert (N-VA)
  11. Maxim Donck, schepen Oostende (N-VA)
  12. Daphné Dumery, burgemeester Blankenberge (N-VA)
  13. Kristof Vanden Berghe, gemeenteraadslid Sint-Martens-Latem (samen N-VA)
  14. Caroline Van der Heyden, schepen Lint/voorzitter comité (CD&V)
  15. Ann Van Dorpe, schepen Pelt (CD&V)
  16. Charlotte Vermeulen, voorzitter gemeenteraad Zedelgem (CD&V)

Extra: Eric Vos, directeur Huurpunt 

Experten

  1. Tom Thijsmans, algemeen directeur Tessenderlo (plaatsvervanger: Wim Haest, algemeen directeur Houthalen-Helchteren)
  2. Pacale Feys, adjunct-algemeen directeur Koksijde
  3. Kim Van Belleghem, IGS, W13
  4. Lode Peeters, IGS, zorgbedrijf Vilvoorde
  5. Eric Nysmans, IGS Welzijnszorg Kempen (Arendonk, Baarle-Hertog, Balen, Beerse, Dessel, Geel, Grobbendonk, Herentals, Herenthout, Herselt, Hoogstraten, Hulshout, Kasterlee, Laakdal, Lille, Meerhout, Olen, Oud-Turnhout, Olen, Ravels, Retie, Rijkevorsel,Vorselaar, Vosselaar, Westerlo)

Philip Pirard, korpschef PZ Regio Hasselt, voor punten die een bredere scope verdienen (ad hoc, geen permanent lid)

Bestuurlijke commissie 4 | Kwaliteitsvolle omgeving

  • voorzitter: Dieter Wouters, burgemeester Wuustwezel (CD&V)
  • programmaregisseur: Alex Verhoeven, directeur Omgeving VVSG

Leden

  1. Lode Dekimpe, Schepen Kluisbergen (lokale lijst)
  2. Barbara de Bakker, schepen Vilvoorde (groen)
  3. Kris Declercq, burgemeester Roeselare (CD&V)                
  4. Simon De Boeck, schepen Gooik (CD&V)        
  5. Isabelle Thielemans, schepen Heusden-Zolder (CD&V) 
  6. Debby Vermeiren, raadslid Temse (CD&V) 
  7. Bart Julliams, schepen Geel (N-VA)
  8. Stijn Quaghebeur, schepen Dilbeek (N-VA)
  9. Sanne Van Looy, schepen Malle (N-VA)
  10. Vicky Vanmarcke, schepen Mechelen (VLD-Groen-M+)
  11. Marc Doutreluingne, burgemeester Zwevegem (open VLD)
  12. Jan Dalemans, burgemeester Hechtel-Eksel (open VLD)

Extra: Wout Baert, Fietsberaad Vlaanderen

Experten

  1. Tine Heyse, voorzitter van climate alliance en expert energie
  2. Gert Deryckere, algemeen directeur Destelbergen
  3. Wim Vandenbroeck, algemeen directeur Tremelo
  4. Michael Smekens, diensthoofd R.O. Aalst (plaatsvervanger: Brecht Nuyttens, manager omgeving stad Kortrijk)
  5. Koen Bollen, zonecommandant Kempen (vervanger: Frank Maertens, zonecommandant Fluvia)
  6. Filip Van Haverbeke, IGS, LEIEDAL (Anzegem, Avelgem, Deerlijk, Harelbeke, Kortrijk, Kuurne, Lendelede, Menen, Waregem, Wevelgem, Zwevegem, Spiere-Helkijn, Wervik)
  7. Paul Macken, voorzitter Interafval en directeur IOK afvalbeheer (niet-permanent lid/vervanger: Johan Bonnier, algemeen directeur Imog)

Bestuurlijke commissie 5 | Innovatief en digitaal besturen

  • voorzitter: Simon Lagrange, burgemeester Zulte (open VLD)
  • programmaregisseurs: Nathalie Dumarey, Programmamanager innovatie en digitale transformatie VVSG, Ward Van Hal, stafmedewerker Data en Digitalisering VVSG en Stefan Thomas, diensthoofd Economie VVSG

Leden

  1. Thomas van Oppens, schepen Leuven (groen)
  2. Brent Wouters, schepen Grobbendonk (lokale lijst)
  3. Nele Geudens, burgemeester Meerhout (CD&V, lokale lijst CD)
  4. Hannes Anaf, raadslid Turnhout (sp.a)
  5. Pietro Iacopucci, schepen Waregem (CD&V)        
  6. Hans Knop, burgemeester Zele (CD&V)                              
  7. Seppe Bouquillon, burgemeester Olen (CD&V)   
  8. Thomas Vints, burgemeester Beringen (CD&V)         
  9. Tom Kersemans, schepen Lille (N-VA)
  10. Lawrence Vancraeyenest, schepen Edegem (N-VA)
  11. Matthias De Ridder, schepen Aalst (N-VA)
  12. Sophie De Wit, burgemeester Aartselaar (N-VA)
  13. Andy De Cock, schepen Laarne  (open VLD)
  14. Bart Vanmarcke, schepen Bonheiden (open VLD)

Extra: Linda Boudry, Kenniscentrum Vlaamse Steden

Experten

  1. Joëlle Eggermont, algemeen directeur Kraainem
  2. Meike Van Grembergen, algemeen directeur Eeklo
  3. Vanessa Rouquart, financieel directeur Dilbeek (vervanger Cathy Brouckaert, financieel directeur Brugge)
  4. Wim Van Zele, zonecommandant zone Centrum (vervanger Bert Brugghemans, zonecommandant Brandweer Zone Antwerpen)
  5. Patrick Willems, IGS, INTERLEUVEN (Aarschot, Begijnendijk, Bekkevoort, Bertem, Bierbeek, Boortmeerbeek, Boutersem, Diest, Geetbets, Haacht, Herent, Hoegaarden, Holsbeek, Huldenberg, Keerbergen, Kortenaken, Kortenberg, Landen, Leuven, Lubbeek, Oud-Heverlee, Rotselaar, Tervuren, Tienen, Tremelo, Zoutleeuw, Linter, Scherpenheuvel-Zichem, Tielt-Winge, Glabbeek)

Bestuurlijke commissie 6 | Gemeente in de wereld/Europa

  • voorzitter: Bart Tommelein, burgemeester Oostende (open VLD)
  • programmaregisseur: Bert Janssens, diensthoofd Internationaal VVSG

Leden 

  1. Koen Metsu, burgemeester Edegem (N-VA)
  2. Cindy Verbrugge, schepen De Panne (N-VA)
  3. Philip Roosen, eerste schepen Grimbergen (N-VA)
  4. Mathias De Clercq, burgemeester Gent (open VLD) en Eurocities
  5. Kristin Vangeyte, schepen Geraardsbergen (open VLD)
  6. Ines Swaelens, voorzitter GR Ternat (lokale lijst)
  7. Frank Dewael, schepen Hasselt (open VLD)
  8. Tine Soens, raadslid Kortrijk (sp.a)
  9. Wieland De Meyer, schepen Heuvelland (lokale lijst)
  10. André Van de Vyver, burgemeester Zwijndrecht (groen)
  11. Lore Fourie, schepen Landen (CD&V)                         
  12. Mieke Van den Brande, schepen Bonheiden (CD&V)   
  13. Rutger De Reu, schepen Deinze (CD&V)   
  14. Vincent Byttebier, schepen Tielt (CD&V)       

Experten

  1. Bas van den Barg, Europa-specialist, team Europa VNG 
  2. Koenraad De Ceuninck, Vakgroep Politieke Wetenschappen, UGent en jongerenvertegenwoordiger CEMR voor VVSG)
  3. Vicky Reynaert, Vlaamse Attaché Buitenlandse Zaken Vlaanderen
  4. Colin Beheydt, algemeen directeur Brugge (plaatsvervanger: Wim Leerman, algemeen directeur Aalst)
  5. Dieter Vanderhaeghe, algemeen directeur Overijse (plaatsvervanger: Wim Leerman, algemeen directeur Aalst)
  6. Jan Decock, financieel directeur Gavere (plaatsvervanger: Katia Vancampenhout, financieel directeur Zaventem)
  7. Sofie Vandelannoote, IGS, VENECO (Assenede, Eeklo, Kaprijke, Maldegem, Sint-Laureins, Zelzate, Aalter, Deinze, De Pinte, Destelbergen, Evergem, Gavere, Lochristi, Lievegem, Melle, Merelbeke, Nazareth, Oosterzele, Wachtebeke, Zulte, Kruisem)