Voorstelling Lokaal Signaal
Op 16 september 2026 stellen we Lokaal Signaal voor in Huis Madou. We nodigen lokale besturen, partnerorganisaties en andere geïnteresseerde organisaties graag uit om mee aan te sluiten.
Lokaal Signaal(opent nieuw venster) wil signalen uit de praktijk zichtbaar maken, versterken en vertalen naar krachtig lokaal sociaal beleid. De komende jaren zetten we hierin een belangrijke nieuwe stap. Samen met VLAIO, binnen het City of Things-dossier(opent nieuw venster), en met een nieuwe ontwikkelaar werken we verder aan de digitale omgeving en aan de concrete ondersteuning van lokale besturen en partners.
Tijdens dit moment geven we een eerste inkijk in:
- wat Lokaal Signaal vandaag is en waar we naartoe willen; het traject en de belangrijkste jobs to be done voor de komende 2,5 jaar;
- met vertaling in het City of Things-dossier met VLAIO;
- de samenwerking met de nieuwe ontwikkelaar en hoe zij de ontwikkeling verder zullen vorm geven richting optimalisatie, intergemeentelijke en bovenlokale samenwerking in de tool;
- de vragen, noden en verwachtingen van lokale besturen, partners en andere betrokken organisaties.
We willen dit moment ook gebruiken om breed te luisteren. Wat hebben lokale besturen en partners nodig om signalen sterker te capteren, te analyseren en om te zetten in beleid? En welke organisaties moeten we zeker betrekken in het verdere traject?
Op het programma:
- Voorstelling
- Uitwisseling
- Lunch met netwerkmoment
Doelgroep
We hopen op een brede groep deelnemers: lokale besturen, eerstelijnsorganisaties, bovenlokale partners, beleidsmedewerkers, praktijkwerkers en organisaties die signalen uit de praktijk willen helpen versterken.
Waar en wanneer
Woensdag 16 september 2026 van 9u30 tot 14u30. Onthaal met koffie vanaf 9u.
Huis Madou(opent nieuw venster), Bischoffsheimlaan 1-8, 1000 Brussel
Inschrijven kan tot en met 11 september.
Prijs
Dit event is gratis, maar inschrijven is wel verplicht.
Lunchvoorziening
We voorzien een standaard broodjesassortiment met voldoende vegetarisch beleg.
Heb je andere specifieke dieetwensen, dan vragen we je om zelf een lunch te voorzien.
Gaat het om een voedselallergie of -intolerantie? Geef dit dan door via het inschrijvingsformulier bij ‘Opmerkingen’ (helemaal op het einde van de inschrijving). We bekijken met de locatie wat mogelijk is en brengen je op de hoogte als hier helaas niet aan kan worden tegemoetgekomen. Bedankt voor je begrip!
Praktisch
Datum
Tijdstip
Locatie
Prijs
Organisatie
Inschrijven
Relevante opleidingen
- Hi Flanders Leuven - Hostel De Blauwput, Martelarenlaan, Leuven, BelgiëLaatste plaatsen
Startmodule voor OCMW maatschappelijk werkers
- Het Achterhuis Gent, Diksmuidestraat, Gent, BelgiëDagopleiding
Navigeren door agressie, preventie en nazorg voor hoofdmaatschappelijk werkers