▶ opinie
De nieuwe bestuursploegen zijn met veel enthousiasme van start gegaan. De VVSG wil als supporter van haar leden de lokale mandatarissen al haar steun geven.
De introductiesessies voor de nieuwe gemeenteraadsleden en leden van de bijzondere comités voor de sociale dienst hebben we intussen achter de rug. Ze werden druk bijgewoond en sterk gesmaakt. Op 4 februari organiseren we in Antwerpen het startfeest voor de colleges van burgemeester en schepenen en de ambtelijke top. Via een aantrekkelijk programma van motiverende keynotes en inspirerende praktijken willen we onze lokale bestuurders enthousiasmeren om diverse maatschappelijke uitdagingen collegiaal en gedreven onder handen te nemen.
In de maanden februari en maart maken de startersavonden BBC je wegwijs in de beleids- en beheerscyclus en leer je hoe het meerjarenplan van een lokaal bestuur is opgebouwd. Daarnaast loopt van februari tot mei de vierdaagse opleiding (burge)meesterlijk besturen voor burgemeesters. En niet te vergeten: de VVSG-trefdag op 5 juni in Gent is een uniek netwerkmoment voor alle lokale mandatarissen en medewerkers. Alle info over deze en nog vele andere initiatieven vind je op www.vvsg.be.
Dit jaar werkt de VVSG aan een nieuw strategisch plan voor de komende gemeentelijke bestuursperiode. We willen de VVSG positioneren als een wendbare organisatie met een sterke ledenfocus, visionair en innovatief, financieel gezond, die prioriteiten durft te stellen en haar resultaten monitort en opvolgt. We zullen daarvoor jullie verwachtingen, inzichten en ervaringen gebruiken. Jullie inbreng is uiterst belangrijk om een gedegen en gedragen meerjarenplan uit te werken.
Bij de VVSG zitten de leden aan het stuur. We roepen de colleges op kandidaten voor te dragen voor onze bestuursorganen.