Dynamische adviesraden: een duik in co-creatieve werkvormen
Deze workshop brengt je een nieuwe kijk op groepsdynamiek en verschaft je tools voor interactie en co-creatie in kleine en grote groepen. De methodes Deep democracy en Liberating structures richten zich op het aanspreken van de collectieve intelligentie in een groep, team of vergadering. Liberating structures brengt een set van 33 eenvoudige, effectieve methodieken; Deep democracy werkt daarbij ook met wat zich ‘onder de waterlijn’ afspeelt. De werkvormen bestaan uit ingenieuze principes die door middel van een aantal basistechnieken een veelvoud van mogelijkheden opleveren om in je eigen context in te zetten.
Op basis van de context van je organisatie kiezen we de voorbeelden en tools die goed aansluiten bij het werkveld van de deelnemers. Specifieke verwachtingen kunnen aan bod komen tijdens het afstemmingsgesprek.
Deelnemers aan de workshop ontdekken een nieuwe kijk op:
- Mensen in groepen en groepsdynamiek
- Besluitvorming, omgaan met weerstand en spanning
- Cocreatieve werkvormen die mensen activeren tot participatie
- Zichzelf als gespreksleider of facilitator door reflectie op de nodige vaardigheden voor de toepassing van de werkvormen
De introductieworkshop richt zich op:
- wie met verschillende stakeholders aan tafel zit en zoveel mogelijk alle stemmen wil horen
- wie participatieprocessen op een creatieve manier wil vormgeven voorbij de flappen en de post-its
- wie de collectieve wijsheid wil aanspreken bij vraagstukken die soms complex zijn en waar vele belangen meespelen
Na de kennismaking hebben de deelnemers een goed zicht op de methode en kennen ze enkele tools.
Programma
| CHECK-IN (tool Deep democracy en Liberating structures) |
|
| KADER |
|
| CONVERSATION CAFE (tool Liberating structures) |
|
| VIJF ELEMENTEN (Liberating structures) en GESPREK OP VOETEN (Deep democracy) |
|
| CHECK-OUT |
|
Doelgroep
- Lokale medewerkers en mandatarissen met bevoegdheid rond of interesse voor participatie, beleidsontwikkeling, communicatie, projectwerking en/of duurzame ontwikkeling.
- Al wie met verschillende stakeholders aan tafel zit en zoveel mogelijk alle stemmen wil horen.
Minimum aantal deelnemers
8
Maximum aantal deelnemers
16
Duurtijd van de opleiding
3 uur
Begeleiding / docenten
HUMMUS bv(opent nieuw venster) /+32 473 791 995 / hummus@deep-democracy.be
Locatie
Ter plaatse bij de bestellende stad of gemeente, in een zaal voorzien door het lokaal bestuur
Prijs voor het bestuur (incl btw)
300€
Hoe deze opleiding aanvragen?
De VVSG biedt deze vorming aan in het kader van haar Keuzemenu Agenda 2030. De vorming moet ten laatste op 13 december 2026 doorgaan. De reële kostprijs van de vorming wordt niet volledig aangerekend. Dit is mogelijk dankzij financiering door de Directie-Generaal voor Ontwikkelingssamenwerking en Humanitaire Hulp (DGD) van de federale overheid. Een lokaal bestuur kan in 2026 maximaal twee vormingen boeken. Wil je deze vorming boeken? Neem rechtstreeks contact op met de docent, vul samen de afsprakennota (opent nieuw venster)in, en bezorg hiervan een kopie aan de VVSG.
Wil je deze opleiding organiseren?
Wil je meer info over de mogelijkheden om deze opleiding bij jou in-house en op een zelfgekozen tijdstip te organiseren?
Laat het ons weten. We kijken samen wat mogelijk is.
Contacteer ons voor meer infoOrganisatie
Relevante opleidingen
- Flanders Meeting & Convention Center Antwerp, Koningin Astridplein, Antwerpen, BelgiëStudiedag
Inspiratiedag lokaal opgroeien