De druk bij de OCMW’s is hoog. Ook mensen uit de derde golf - diegenen wiens werkloosheidsuitkering stopt op 31 maart, in Vlaanderen volgens de meest recente RVA-cijfers goed voor een groep van 12.000 mensen - kloppen ondertussen aan voor een leefloon. Op dit moment gaat het om ongeveer 1 op 10 werklozen (11%) uit die derde golf. Tegelijk kloppen ook mensen uit de huidige tweede golf aan en lopen ook de andere dossiers.
De druk is dan ook hoog bij de OCMW’s en de sociaal werkers, blijkt uit een nieuwe steekproef van de VVSG bij 75 OCMW’s. In de meeste gevallen lopen de gesprekken met aanvragers respectvol en zoals het hoort.
Vorige week communiceerden we al dat de kaap van een derde leefloonaanvragen overschreden is bij de tweede golf. Als die tendens zich voortzet in de derde golf, zullen er de komende weken nog een paar duizend aanvragers volgen.
Meer info
De VVSG blijft de ontwikkelingen op de voet volgen. We plannen een volgende update op 27 maart in de namiddag. Bekijk alle updates over de impact van de beperking van de werkloosheidsuitkeringen in de tijd op de OCMW's.