Het Vlaams Energiebedrijf (veb) voegde enkele nieuwe functies toe aan Terra. Met een nieuwe controlemodule check je eenvoudig of je organisatie alle verplichte gegevens voor de opendataverplichting heeft ingevuld.
Terra toont welke gegevens nog ontbreken
Zijn alle energiemeters gekoppeld aan een gebouw? Is de eigenaarssituatie van elk gebouw ingevuld? Heeft elk gebouw een geregistreerde elektriciteitsmeter?
De nieuwe validatie- en notificatiemodule controleert dit voor je. Je krijgt meldingen van ontbrekende gegevens en werkt die stap voor stap weg. Zo zie je snel of de gegevens van je organisatie volledig zijn. Doorloop dus zeker eens deze module voor je eigen bestuur.
Je energieverbruik ook op siteniveau rapporteren
Je kunt energieverbruiken voortaan ook op siteniveau rapporteren voor de opendataverplichting. Dat is handig als een energiedrager of meter aan meerdere gebouwen gekoppeld is. In dat geval zijn er geen afzonderlijke verbruiksgegevens per gebouw beschikbaar.
Je vult gegevens sneller aan via Excel
Veb ontwikkelde tenslotte ook een export- en importmodule. Die helpt vooral organisaties met een uitgebreid patrimonium. Je exporteert de gegevens uit Terra naar een Excel-bestand, vult daar de ontbrekende informatie aan en laadt het bestand daarna opnieuw op in Terra.
Bekijk de stappenplannen en meer informatie op de website van veb.(opent nieuw venster)