
Begrippenkader en inkomstenberekening bij zelfstandigen

Tijdens de opleiding wordt er ingegaan op de ‘soorten zelfstandigen’ die er kunnen zijn, op relevante begrippen die hiermee verband houden en op de inkomstenberekening voor deze mensen. Concreet komt het volgende aan bod:
- Begrippenkader met o.a. sociaal statuut zelfstandige, schijnzelfstandige eenmanszaak-vennootschap, de structuur van de verschillende soorten vennootschappen, onbeperkte en hoofdelijke aansprakelijkheid,…
- Inkomstenonderzoek zelfstandige met vennootschap: theoretische aspecten en casus
- Inkomstenonderzoek zelfstandige met eenmanszaak: theoretische aspecten en casus
- Mogelijke samenwerkingen tussen het OCMW en Dyzo.
Het is de bedoeling de deelnemers basisinformatie mee te geven, hen wegwijs te maken in de verschillende situaties die zich kunnen voordoen, te bekijken wat men als OCMW-medewerker al kan doen en betekenen, welke documenten er nodig voor zijn en hoe deze documenten te bekomen, enz.
Uit onderzoek blijkt ook dat ruim één op de zeven zelfstandigen in hoofdberoep een inkomen aangeeft dat onder de armoedegrens ligt. Misschien hebben deze mensen wel financiële ondersteuning nodig? Dat kan verder bekeken worden.
Zoals hierboven ook aangegeven, komen er, naast de theoretische aspecten, ook casussen aan bod.
Deze casussen kunnen ook aangebracht worden door de cursisten zelf, graag op voorhand.
Als OCMW-medewerker is het belangrijk dit te weten en te kunnen bekijken of zelfstandige recht zouden kunnen hebben op een leefloon / aanvullende financiële steun.
Wil je casussen aanbrengen?
Dat kan zeker. Je mag deze op voorhand doorgeven aan gudrun.hellinckx@vvsg.be . Graag ontvangen we ze tot een week vooraleer de opleiding doorgaat. De lesgevers willen hier graag op ingaan.
Doelgroep
Medewerkers (maatschappelijk werkers) van lokale besturen/OCMW’s die in aanraking komen met zelfstandigen, in het kader van individuele hulpverlening
Begeleiding
Dit is een samenwerking tussen Dyzo vzw(opent nieuw venster) en VVSG.
Hanne Onraedt, adviseur Dyzo vzw
Waar en wanneer
Donderdag 8 oktober 2026 van 9.30 tot 16.30 uur, onthaal om 9 uur
ViaVia Reiscafé Mechelen(opent nieuw venster), Zandpoortvest 50, 2800 Mechelen
Donderdag 19 november 2026 van 9.30 tot 16.30 uur, onthaal om 9 uur
Clemenspoort:(opent nieuw venster) Overwale 3, 9000 Gent
Lunchvoorziening
We voorzien een standaard broodjesassortiment met voldoende vegetarisch beleg.
Heb je andere specifieke dieetwensen, dan vragen we je om zelf een lunch te voorzien.
Gaat het om een voedselallergie of -intolerantie? Geef dit dan door via het inschrijvingsformulier bij ‘Opmerkingen’ (helemaal op het einde van de inschrijving). We bekijken met de locatie wat mogelijk is en brengen je op de hoogte als hier helaas niet aan kan worden tegemoetgekomen. Bedankt voor je begrip!
Prijs
€230 (deze vorming is exclusief voor VVSG-leden) inclusief documentatie, broodjeslunch en koffiepauzes
Annuleren
Kosteloos annuleren is mogelijk tot 5 werkdagen voor de aanvangsdatum van de opleiding.
Daarna rekenen we de volledige deelnameprijs aan, tenzij je een geldig ziekteattest kan voorleggen.
Ben je onverwacht verhinderd of is het te laat om te annuleren? Geen probleem! Laat je vervangen door een collega en breng ons op de hoogte via ons contactformulier.
Praktisch
Datum
Tijdstip
Locatie
Prijs
Organisatie
Inschrijven
Relevante opleidingen
- Clemenspoort, Overwale, Gent, BelgiëMeerdaagse opleidingLaatste plaatsen
Professionaliseringstraject Maatschappelijk Werk in het OCMW
- Clemenspoort, Overwale, Gent, BelgiëDagopleiding
Versterk je rol in de Lokale Adviescommissie Energie
- Amazone vzw asbl + Restaurant Amazone, Middaglijnstraat, Brussel, BelgiëMeerdaagse opleiding
Opleiding Service Design