Opleiding verdieping integrale trajectbegeleiding - 2027
Om samen met cliënten te werken aan een duurzame tewerkstelling is een integrale begeleiding op maat cruciaal. Met deze driedaagse opleiding bouwen we verder op de opleiding “Integrale trajectbegeleiding en werkgeversbenadering”
Als je voelt dat je in dossiers soms “vastzit”, als je je aanpak scherper wil stellen, beter wil onderbouwen naar het bijzonder comité en tegelijk zorg wil dragen voor jezelf in deze intensieve job, dan is dit de opleiding waar je mee verder kan bouwen.
Deze vervolgopleiding richt zich tot ervaren trajectbegeleiders en maatschappelijk werkers die al vertrouwd zijn met het basisbegrippenkader rond integrale tewerkstellingsbegeleiding. Maar toch nog regelmatig botsen op de weerbarstige realiteit: complexe dossiers, uiteenlopende verwachtingen van cliënten en bijzonder comité, een kluwen aan partners en maatregelen, druk op doorstroom én op kwaliteit…
De focus in deze opleiding ligt namelijk op complexere casussen, intervisie, uitwisseling en verdieping, niet op het herhalen van de basis. Ervaringsuitwisseling staat hierbij centraal. De tijd in deze opleiding gaat maximaal naar casussen, reflectie en uitwisseling tussen collega’s. De lesgevers stappen mee in als ervaringsdeskundigen.
In deze 3-daagse opleiding staan volgende zaken op het programma:
- Praktische tools voor complexere dossiers: Hoe ga je aan de slag met diverse doelgroepen rond intake, oriëntatie, trajectbepaling en inzet van instrumentarium. Wat zijn haalbare trajecten en hoe motiveer je cliënten effectief?
- Netwerken en samenwerken: Handvatten voor het werken met interne en externe partners zoals VDAB, het eigen bestuur én werkgevers, en hoe je je trajecten goed afstemt.
- Motivatie en grenzen: Hoe ga je om met cliënten die niet willen of kunnen, en wanneer is het tijd om bij te sturen of een traject stop te zetten?
- Zelfzorg: Je leert grenzen stellen en steun zoeken bij je collega’s, zodat je ook als trajectbegeleider gezond blijft in je werk.
Doelgroep
Trajectbegeleiders en maatschappelijk werkers die de opleiding “Integrale trajectbegeleiding en werkgeversbenadering” volgden of al minstens 5 jaar ervaring hebben in arbeidstrajectbegeleiding.
Begeleiding
Laura Moeskops, coordinator Den Travoo, OCMW Balen
Inge Verloo, Teamcoach Zora Werkt
Ruth Van Ammel, Jobhunter Zora Werkt
Waar en wanneer
Dinsdagen 2 februari, 2 maart en 20 april 2027.
Clemenspoort:(opent nieuw venster) Overwale 3, 9000 Gent
Deze vorming gaat ook nog eens door te Leuven in oktober 2026
Lunchvoorziening
We voorzien een standaard broodjesassortiment met voldoende vegetarisch beleg.
Heb je andere specifieke dieetwensen, dan vragen we je om zelf een lunch te voorzien.
Gaat het om een voedselallergie of -intolerantie? Geef dit dan door via het inschrijvingsformulier bij ‘Opmerkingen’ (helemaal op het einde van de inschrijving). We bekijken met de locatie wat mogelijk is en brengen je op de hoogte als hier helaas niet aan kan worden tegemoetgekomen. Bedankt voor je begrip!
Prijs
€ 500 - VVSG-leden inclusief broodjeslunch en koffiepauzes
Annuleren
Kosteloos annuleren is mogelijk tot 14 dagen voor de aanvangsdatum van de opleiding.
Daarna rekenen we de volledige deelnameprijs aan, tenzij je een geldig ziekteattest kan voorleggen.
Ben je onverwacht verhinderd of is het te laat om te annuleren? Geen probleem! Laat je vervangen door een collega en breng ons op de hoogte via ons contactformulier.
Praktisch
Datum
Organisatie
Inschrijven
Relevante opleidingen
- Hi Flanders Leuven - Hostel De Blauwput, Martelarenlaan, Leuven, BelgiëLaatste plaatsen
Startmodule voor OCMW maatschappelijk werkers
- Het Achterhuis Gent, Diksmuidestraat, Gent, BelgiëDagopleiding
Navigeren door agressie, preventie en nazorg voor hoofdmaatschappelijk werkers