OCMW’s werven extra medewerkers aan door instroom nieuwe doelgroep
OCMW’s zoeken al langer extra sociaal werkers door opeenvolgende uitdagingen. De beperking van de werkloosheidsuitkeringen in de tijd zorgt daarbovenop voor heel wat nieuwe cliënten bij de OCMW’s en jaagt de nood aan sociaal werkers vandaag extra aan. Lokale besturen hebben zich daarop voorbereid en versterkten hun teams. Ook vandaag nog werven OCMW’s extra medewerkers aan. Sociaal werkers blijven dus meer dan welkom in heel wat OCMW’s.
Brede aanwervingsgolf
Uit een steekproef bij 100 OCMW’s blijkt dat extra aanwervingen zich vooral voordoen bij grotere besturen, maar ook bij middelgrote en kleinere OCMW’s:
- Alle grote OCMW’s (gemeenten met meer dan 50.000 inwoners) werven extra personeel aan
- Meer dan de helft (56%) van de middelgrote OCMW’s (gemeenten met 20.000 tot 50.000 inwoners) werft extra aan
- Eén op drie kleinere OCMW’s (gemeenten met minder dan 20.000 inwoners) neemt bijkomende medewerkers in dienst
Een deel van de aanwervingen liep al de voorbije weken en maanden, maar ook vandaag lopen er nog heel wat rekruteringsprocedures, vooral voor sociaal werkers en andere functies die rechtstreeks cliënten begeleiden.
Lokale besturen houden de dienstverlening overeind
Lokale besturen willen niet enkel nieuwe aanvragen tijdig behandelen, ze willen ook voldoende tijd besteden aan de begeleiding van al hun cliënten. Het gaat dan bijvoorbeeld om begeleiding naar werk, hulp met de administratie, budgetbegeleiding, de zoektocht naar een betere woning of toegang tot de gezondheidszorg. Dat is behoorlijk tijdsintensief. Daarom hebben heel wat OCMW’s extra mensen nodig.
Een blik op de meerjarenplannen toont dat de lokale besturen meer OCMW-medewerkers denken nodig te hebben, de personeelskost stijgt sneller dan de verwachte indexeringen.
Oproep aan sociaal werkers
Ben je sociaal werker en wil je mee het verschil maken in deze historische operatie? Werk je graag samen met mensen aan hun maatschappelijke participatie en help je hen graag op verschillende levensdomeinen vooruit? Bekijk vacatures bij OCMW’s via vdab.be(opent nieuw venster) of neem rechtstreeks contact op met het OCMW in je buurt.
Volgende update: 27 februari in de namiddag
Auteurs
-
GrietBrielsStafmedewerker lokaal sociaal beleid -
NathalieDebastDirecteur belangenbehartiging en communicatie | woordvoerder
Heb je een vraag over de inhoud van dit artikel?
Contacteer onsUp to date blijven?
Blijf op de hoogte van het belangrijkste nieuws voor en door lokale besturen. Schrijf je in voor onze wekelijkse nieuwsbrief.
InschrijvenRelevante kennispagina's
-
Beperking werkloosheidsuitkeringen in de tijd
Maatschappelijke dienstverleningLokaal sociaal beleidWerk, sociale economie en activering
Nieuws
-
Nieuws
Tweede golf gestart: 1 op 10 vraagt nu al leefloon aan vóór stopzetting uitkering
Maatschappelijke dienstverlening -
Nieuws
Evolutie leefloonaanvragen: instroom eerste golf bij OCMW's blijft stabiel
Maatschappelijke dienstverlening -
Nieuws
Maak nieuwkomers wegwijs in je gemeente met de Welkom+ app
Diversiteit en gelijke kansenMaatschappelijke dienstverlening