De VVSG zet in haar strategische visie belangenbehartiging op nummer één: het is de hoofdrol van de organisatie. De nieuwe bestuurlijke commissies zijn een cruciaal instrument om die rol waar te maken. Zij versterken de raad van bestuur en de visievorming vanuit de leden voor de VVSG. Hieronder lees je de focus en de samenstelling van de zes bestuurlijke commissies. 

  • Bestuurlijke commissie 1 | Krachtige besturen
  • Bestuurlijke commissie 2 | Veiligheid
  • Bestuurlijke commissie 3 | Samenleven en zorg voor elkaar
  • Bestuurlijke commissie 4 | Kwaliteitsvolle omgeving
  • Bestuurlijke commissie 5 | Innovatief en digitaal besturen
  • Bestuurlijke commissie 6 | Gemeente in de wereld/Europa

Bestuurlijke commissie 1 | Krachtige besturen

  • Voorzitter: Raf Drieskens, schepen Pelt (CD&V)
  • Programmaregisseur: Jan Leroy, directeur Bestuur VVSG

Leden

  1. Jan de Keyser, burgemeester Oostkamp (CD&V)
  2. Danny Claeys, burgemeester Nazareth (CD&V) 
  3. Siebe Ruykens, voorzitter gemeenteraad Sint-Pieters Leeuw (CD&V)
  4. Kristof Sels, burgemeester Sint-Katelijne-Waver  (N-VA)
  5. Lieven Dehandschutter, burgemeester Sint-Niklaas (N-VA)
  6. Ruth Vandenberghe (wnd burgemeester Kortrijk, Open VLD)
  7. Werner Janssen, eerste schepen Beringen (N-VA)
  8. Urbain Van Boven, schepen Berlare (N-VA)
  9. Tom Seurs, burgemeester As (lokale lijst)
  10. Moad El Boudaati (schepen Vilvoorde, sp.a)
  11. Tijs Naert, schepen Harelbeke (groen)
  12. Luc Deleu, schepen Dilbeek (open VLD)
  13. Karen Vekeman, raadslid Brakel (open VLD)

Extra: Lieven Janssens, burgemeester Vorselaar (Actiev) en professor Universiteit Antwerpen

Experten

  1. Mieke Hullebroeck, algemeen directeur Gent, specialist HR en organisatieontwikkeling
  2. Tom De Munter, algemeen directeur Kasterlee, lid van werkgeversdelegatie comité C1 afwisselend met Kurt Parmentier, algemeen directeur Wevelgem 
  3. Monique Aerts, financieel directeur Diepenbeek (plaatsvervanger: Tom Gevaert, financieel directeur Beernem)
  4. Jan Jorissen, zonecommandant Noord-Limburg (plaatsvervanger: Frank Maertens, zonecommandant Fluvia)
  5. Peter De Bruyne, IGS, IGEMO (Berlaar, Bonheiden, Bornem, Duffel, Heist-op-den-Berg, Lier, Mechelen, Nijlen, Putte, Puurs-Sint-Amands, Sint-Katelijne-Waver, Willebroek)
  6. Myriam Deloddere, IGS, zorgbedrijf Wervik
  7. Toon Otten, IGS, administratief directeur IOK/IOK afvalbeheer

Bestuurlijke commissie 2 | Veiligheid

  • Voorzitter: Veerle Geerinckx, burgemeester Zemst (N-VA)
  • Programmaregisseurs: Koen Van Heddeghem, diensthoofd Veiligheid VVS en Maarten Van Severen, diensthoofd Netwerk Brandweer

Leden

  1. Franki Van de Moere, burgemeester Sint-Laureins (lokale lijst)
  2. Christophe De Graef, burgemeester Diest (open Diest)
  3. Katja Gabriëls, burgemeester Berlare (open VLD)
  4. Eric Awouters, burgemeester Borgloon (open VLD)
  5. Alain Top, burgemeester Harelbeke (sp.a)
  6. Jinnih Beels, schepen Antwerpen (sp.a)
  7. Paul Van Miert, burgemeester Turnhout (N-VA)
  8. Jurgen Callaerts, burgemeester Rumst (N-VA)
  9. Joris Nachtergaele, burgemeester Maarkedal (N-VA)
  10. Joost Fillet, raadslid Kontich (groen)
  11. Kristof Audenaert, burgemeester Torhout (CD&V)      
  12. Boudewijn Herbots, burgemeester Zoutleeuw (CD&V) 
  13. Thomas Van Ongeval, schepen Nazareth (CD&V) 
  14. Veerle Heeren, burgemeester Sint-Truiden (CD&V) 

Experten

  1. Mark Crispel, korpschef politiezone Zennevalei
  2. Kim Geenens, directeur preventie en veiligheid Gent
  3. Yves Bogaerts, korpschef politiezone Mechelen-Willebroek
  4. Wim Van der Schoot, algemeen directeur Ranst
  5. Bruno Debrabandere, algemeen directeur Wielsbeke
  6. Filiep Dekiere, zonecommandant Zone 1 (plaatsvervanger: Koen Bollen, zonecommandant Kempen)
  7. Peter Ledegen, financieel directeur Putte en politiezone Bodukap, afwisselend met Tom Gevaert, financieel directeur Beernem

Bestuurlijke commissie 3 | Samenleven en zorg voor elkaar

  • voorzitter: Bieke Verlinden, schepen Leuven (sp.a)
  • programmaregisseur: Piet Van Schuylenbergh, directeur Mens VVSG

Leden

  1. Rudy Coddens, schepen Gent (sp.a)
  2. Hans Bonte, burgemeester Vilvoorde (sp.a)
  3. Funda Oru, schepen Heusden-Zolder (sp.a)
  4. Christoph Van de Wiele, schepen/voorzitter comité Wichelen (lokale lijst)
  5. Mattias Bouckaert, schepen Oud-Heverlee (groen)
  6. Peter Gysbrechts, burgemeester Putte (open VLD)
  7. Marleen Kortleven, schepen Maasmechelen (open VLD)
  8. Hina Bhatti, schepen Oostende (open VLD)
  9. Katja Verheyen, schepen Bree (N-VA)
  10. Veerle Baeyens, burgemeester Haaltert (N-VA)
  11. Maxim Donck, schepen Oostende (N-VA)
  12. Daphné Dumery, burgemeester Blankenberge (N-VA)
  13. Kristof Vanden Berghe, gemeenteraadslid Sint-Martens-Latem (samen N-VA)
  14. Caroline Van der Heyden, schepen Lint/voorzitter comité (CD&V)
  15. Ann Van Dorpe, schepen Pelt (CD&V)
  16. Charlotte Vermeulen, voorzitter gemeenteraad Zedelgem (CD&V)

Extra: Eric Vos, directeur Huurpunt 

Experten

  1. Tom Thijsmans, algemeen directeur Tessenderlo (plaatsvervanger: Wim Haest, algemeen directeur Houthalen-Helchteren)
  2. Pacale Feys, adjunct-algemeen directeur Koksijde
  3. Kim Van Belleghem, IGS, W13
  4. Lode Peeters, IGS, zorgbedrijf Vilvoorde
  5. Eric Nysmans, IGS Welzijnszorg Kempen (Arendonk, Baarle-Hertog, Balen, Beerse, Dessel, Geel, Grobbendonk, Herentals, Herenthout, Herselt, Hoogstraten, Hulshout, Kasterlee, Laakdal, Lille, Meerhout, Olen, Oud-Turnhout, Olen, Ravels, Retie, Rijkevorsel,Vorselaar, Vosselaar, Westerlo)

Philip Pirard, korpschef PZ Regio Hasselt, voor punten die een bredere scope verdienen (ad hoc, geen permanent lid)

Bestuurlijke commissie 4 | Kwaliteitsvolle omgeving

  • voorzitter: Dieter Wouters, burgemeester Wuustwezel (CD&V)
  • programmaregisseur: Christof Delatter, waarnemend directeur Omgeving VVSG

Leden

  1. Lode Dekimpe, Schepen Kluisbergen (lokale lijst)
  2. Barbara de Bakker, schepen Vilvoorde (groen)
  3. Kris Declercq, burgemeester Roeselare (CD&V)                
  4. Simon De Boeck, schepen Gooik (CD&V)        
  5. Liesbeth Fransen, schepen Pelt (CD&V) 
  6. Debby Vermeiren, raadslid Temse (CD&V) 
  7. Bart Julliams, schepen Geel (N-VA)
  8. Stijn Quaghebeur, schepen Dilbeek (N-VA)
  9. Sanne Van Looy, schepen Malle (N-VA)
  10. Vicky Vanmarcke, schepen Mechelen (VLD-Groen-M+)
  11. Marc Doutreluingne, burgemeester Zwevegem (open VLD)
  12. Jan Dalemans, burgemeester Hechtel-Eksel (open VLD)

Extra: Wout Baert, Fietsberaad Vlaanderen

Experten

  1. Tine Heyse, voorzitter van climate alliance en expert energie
  2. Gert Deryckere, algemeen directeur Destelbergen
  3. Wim Vandenbroeck, algemeen directeur Tremelo
  4. Michael Smekens, diensthoofd R.O. Aalst (plaatsvervanger: Brecht Nuyttens, manager omgeving stad Kortrijk)
  5. Koen Bollen, zonecommandant Kempen (vervanger: Frank Maertens, zonecommandant Fluvia)
  6. Filip Van Haverbeke, IGS, LEIEDAL (Anzegem, Avelgem, Deerlijk, Harelbeke, Kortrijk, Kuurne, Lendelede, Menen, Waregem, Wevelgem, Zwevegem, Spiere-Helkijn, Wervik)
  7. Paul Macken, voorzitter Interafval en directeur IOK afvalbeheer (niet-permanent lid/vervanger: Johan Bonnier, algemeen directeur Imog)

Bestuurlijke commissie 5 | Innovatief en digitaal besturen

  • voorzitter: Simon Lagrange, burgemeester Zulte (open VLD)
  • programmaregisseurs: Nathalie Dumarey, Programmamanager innovatie en digitale transformatie VVSG en Ward Van Hal, stafmedewerker Digitalisering en e-government VVSG 

Leden

  1. Thomas van Oppens, schepen Leuven (groen)
  2. Brent Wouters, schepen Grobbendonk (lokale lijst)
  3. Nele Geudens, burgemeester Meerhout (CD&V, lokale lijst CD)
  4. Kelly Verheyen, schepen Turnhout (sp.a)
  5. Pietro Iacopucci, schepen Waregem (CD&V)        
  6. Hans Knop, burgemeester Zele (CD&V)                              
  7. Mien Van Olmen, burgemeester Herentals (CD&V)
  8. Thomas Vints, burgemeester Beringen (CD&V)         
  9. Tom Kersemans, schepen Lille (N-VA)
  10. Lawrence Vancraeyenest, schepen Edegem (N-VA)
  11. Matthias De Ridder, schepen Aalst (N-VA)
  12. Sophie De Wit, burgemeester Aartselaar (N-VA)
  13. Andy De Cock, burgemeester Laarne  (open VLD)
  14. Bart Vanmarcke, schepen Bonheiden (open VLD)

Extra: Linda Boudry, Kenniscentrum Vlaamse Steden

Experten

  1. Joëlle Eggermont, algemeen directeur Kraainem
  2. Meike Van Grembergen, algemeen directeur Eeklo
  3. Vanessa Rouquart, financieel directeur Dilbeek (vervanger Cathy Brouckaert, financieel directeur Brugge)
  4. Wim Van Zele, zonecommandant zone Centrum (vervanger Bert Brugghemans, zonecommandant Brandweer Zone Antwerpen)
  5. Patrick Willems, IGS, INTERLEUVEN (Aarschot, Begijnendijk, Bekkevoort, Bertem, Bierbeek, Boortmeerbeek, Boutersem, Diest, Geetbets, Haacht, Herent, Hoegaarden, Holsbeek, Huldenberg, Keerbergen, Kortenaken, Kortenberg, Landen, Leuven, Lubbeek, Oud-Heverlee, Rotselaar, Tervuren, Tienen, Tremelo, Zoutleeuw, Linter, Scherpenheuvel-Zichem, Tielt-Winge, Glabbeek)

Bestuurlijke commissie 6 | Gemeente in de wereld/Europa

  • voorzitter: Bart Tommelein, burgemeester Oostende (open VLD)
  • programmaregisseur: Bert Janssens, diensthoofd Internationaal VVSG

Leden 

  1. Koen Metsu, burgemeester Edegem (N-VA)
  2. Cindy Verbrugge, schepen De Panne (N-VA)
  3. Philip Roosen, eerste schepen Grimbergen (N-VA)
  4. Mathias De Clercq, burgemeester Gent (open VLD) en Eurocities
  5. Kristin Vangeyte, schepen Geraardsbergen (open VLD)
  6. Ines Swaelens, voorzitter GR Ternat (lokale lijst)
  7. Frank Dewael, schepen Hasselt (open VLD)
  8. Tine Soens, raadslid Kortrijk (sp.a)
  9. Wieland De Meyer, burgemeester Heuvelland (lokale lijst)
  10. Chiel Danckers, schepen Lille (Groen)
  11. Lore Fourie, schepen Landen (CD&V)                         
  12. Mieke Van den Brande, schepen Bonheiden (CD&V)   
  13. Rutger De Reu, schepen Deinze (CD&V)   
  14. Vincent Byttebier, schepen Tielt (CD&V)       

Experten

  1. Bas van den Barg, Europa-specialist, team Europa VNG 
  2. Koenraad De Ceuninck, Vakgroep Politieke Wetenschappen, UGent en jongerenvertegenwoordiger CEMR voor VVSG)
  3. Sarina Motmans, adjunct algemeen afgevaardigde van de Vlaamse Regering bij de EU
  4. Colin Beheydt, algemeen directeur Brugge (plaatsvervanger: Wim Leerman, algemeen directeur Aalst)
  5. Jan Decock, financieel directeur Gavere (plaatsvervanger: Katia Vancampenhout, financieel directeur Mechelen)
  6. Sofie Vandelannoote, IGS, VENECO (Assenede, Eeklo, Kaprijke, Maldegem, Sint-Laureins, Zelzate, Aalter, Deinze, De Pinte, Destelbergen, Evergem, Gavere, Lochristi, Lievegem, Melle, Merelbeke, Nazareth, Oosterzele, Wachtebeke, Zulte, Kruisem)